Historia zakładu DONMET

Historia zakładu DONMET

Datę 3 października 1990 roku uznaje się za narodziny zakładu “Donmet”, choć historia zakładu produkującego sprzęt autogeniczny tej marki sięga już 1988 roku, kiedy to grupa młodych entuzjastów w Kramatorsku założyła inżynierską spółdzielnię badawczą “Gost-88”, która również opracowywała i produkowała sprzęt autogeniczny.

 

Do 1996 roku cała baza produkcyjna “Donmet” mieściła się w zaledwie trzech wynajmowanych pomieszczeniach. W tym czasie zakład musiał przenosić się wraz z urządzeniami produkcyjnymi z jednego lokalu do drugiego. Produkowane były wtedy pojedyncze egzemplarze unikatowych wycinarek gazowych, na indywidualne zamówienia. Mając wielkie marzenia, lecz małe doświadczenie przemysłowe i naukowe, administracja zakładu postanowiła zebrać fundusze na budowę nowoczesnego zakładu produkującego urządzenia. Budowa nowego zakładu rozpoczęła się w 1993 roku, a jesienią, 3 lata później w 1996 roku wszystkie urządzenia zakładu zostały przeniesione do nowych pomieszczeń.

 

Praktycznie na nowo stworzono całą bazę produkcyjno-techniczną. Zakupiono nowe tokarki, w tym automaty i maszyny sterowane numerycznie. Pozwoliło to na uruchomienie seryjnej produkcji frezarek gazowych RGR-100 oraz palników gazowych G2. Później konstruktorzy, technolodzy i pracownicy opracowali i wyprodukowali urządzenia autogeniczne, które spełniały wymagania klientów zgodnie z kryterium najlepszego stosunku ceny do jakości – lecz to jakość została postawiona na pierwszym miejscu!

 

 

Call Now Button